“Bakı Çempionatı 2019” müsabiqəsi keçirilib

10 Fevral Rəşid Behbudov adına Azərbaycan Dövlət mahnı teatrında ictimai və akademik rəqs növləri üzrə açıq statuslu rəsmi “Bakı Çempionatı 2019” müsabiqəsi keçirildi. Müsabiqə Azərbaycan Gənclər İttifaqı və Azərbaycan Rəqs Assosiasiyasının, JamGroup-un təşkilatçılığı ilə reallaşıb. Yarışmada yerlər münsiflər heyəti tərəfindən təyin olunub. Yarışın keçirilməsində əsas məqsəd ictimai və akademik rəqs növlərində çalışan istedadlı kollektivlərin müəyyən edilməsi, habelə müəllimlər, rəqqaslar arasında təcrübə mübadiləsi aparmaq, yeniyetmə və gəncləri müasir xoreoqrafiyaya cəlb etməkdir.

Müsabiəyə ölkəmizin bölgələrindən qatılan iştirakçılar vardı. Yarışma yaş kateqoriyasına görə keçirilir: kiçik yaş qrupu (6 yaşa kimi), uşaq (10 yaşa kimi), yeniyetmələr (16 yaşa kimi), böyüklər (16 yaş və yuxarı).

Aşağıda yerlərin sahiblərinin siyahısı verilmişdir:

Show Dance:

Small Group – Baby – 1 Yer – Talant Dance Studio (Br. Günay Muradi)

Formation – Baby – 1 Yer – Ayselin Dance Studio (Br. Aysel Hüseynova)

Solo – Child – 1 Yer – Ayselin Dance Studio (Br. Aysel Hüseynova)

Solo – Trio – Child – 1 Yer – Gələcək Nəsil (Br. Rusudan Kaviladze)

Small Group – Child – 1 Yer – Smiles (Br. İradə Vəliyeva)

Formation – Child – 2 Yer – Graciya Dance Studio (Br. Nigar Əliyeva)

Formation – Child – 3 Yer – Smiles (Br. İradə Vəliyeva)

Formation – Child – 1 Yer – Talant Dance Studio (Br. Günay Muradi)

Solo – Yunior – 1 Yer – İncəsənət Gimnaziyası (Br. Həsənova Natella)

Small Group – Yunior – 1 Yer –Smiles (Br. İradə Vəliyeva)

Formation – Yunior – 1 Yer – The Legend (Br. Eqor Anisimov)

Street Dance:

Formation – Yunior – 2 Yer – The Legend (Br. Eqor Anisimov)

Hip-hop Show:

Small Group – Yunior – 1 Yer – Jam SS (Br. Zülfiyyə Kazıyeva)

Small Group – Ergin – 1 Yer – Alliance (Br. Cəlilov Xətai)

Belly Dance:

Solo – Adults – 1 Yer – Lena Sultanova

Bollywood:

Solo – Child – 1 Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo – Child – 2 Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo – Child – 3 Yer – Graciya Dance Studio (Br. Əliyeva Nigar)

Solo – Child – 4 Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Duet – Child – 1 Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Formation – Child – Laureat – Verbal Dance Qrupu (Br. İsayeva Roza)

Solo – Yunior – 1 Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Duet – Yunior – 1 Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Duet – Yunior – 2 Yer – Fidan Rəqs Qrupu (Br. Gülnarə Yaqubova)

Solo – Ergin – 1 Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Folk Show:

Formation – Child – Laureat – Xarıbülbül (Br. Əhmədov Amil)

Formation – Juniors – 1 Yer – Dilbərim Rəqs Qrupu (Br. İradə Qasımova)

Folk Etnika:

Small Group – Child – 1 Yer – İncəsənət Gimnaziyası (Br. Rzayev Cabir)

Duet – Yunior – 1 Yer – Asiman Rəqs Qrupu (Br. Vahid Səlimov)

Folk Stayl:

Solo – Child – 1 Yer – Graciya Dance Studio (Br. Nigar Əliyeva)

Solo – Child – 4 Yer – Xarıbülbül (Br. Əhmmədov Amil)

Solo – Child – 3 Yer – Tovuz Rəqs Qrupu (Br. Arif Məmmədrzayev)

Solo – Child – 2 Yer – Verbal Dance Qrupu (Br. İsayeva Roza)

Duet – Baby – 1 Yer – Xarı bülbül (Br. Əhmədov Amil)

Duet – Child – 1 Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Duet – Child – 2 Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Small Group – Child – 1 Yer – Graciya Dance Studio (Br. Nigar Əliyeva)

Small Group – Child – 3 Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Small Group – Child – 2 Yer – Graciya Dance Studio (Br. Nigar Əliyeva)

Formation – Child – 1 Yer – Dilbərim Rəqs Qrupu (Br. İradə Qasımova)

Formation – Child – 2 Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Formation – Yunior – 3 Yer – Zirvə Rəqs Ansamblı (Br. Aysu Cəbiyeva)

Solo – Yunior – 1 Yer – Naxış Rəqs Qrupu (Br. Nərminə Muradova)

Solo – Yunior – 2 Yer – Asiman Rəqs Qrupu (Br. Vahid Səlimov)

Solo – Yunior – 3 Yer – Fidan Rəqs Qrupu (Br. Gülnarə Yaqubova)

Solo – Yunior – 4 Yer – Fidan Rəqs Qruupu (Br. Gülnarə Yaqubova)

Solo – Yunior – 5 Yer – Tovuz Rəqs Qrupu (Br. Arif Məmmədrzayev)

Solo – Yunior – Laureat – Tovuz Rəqs Qrupu (Br. Arif Məmmədrzayev)

Solo – Yunior – Laureat – Fidan Rəqs Qrupu (Br. Gülnarə Yaqubova)

Solo – Yunior – Laureat – Fidan Rəqs Qrupu (Br. Gülnarə Yaqubova)

Trio – Yunior – 1 Yer – Fidan Rəqs Qrupu (Br. Gülnarə Yaqubova)

Duet – Yunior – 1 Yer – Tovuz Rəqs Qrupu (Br. Arif Məmmədrzayev)

Formation – Yunior – 1 Yer – Fidan Rəqs Qrupu (Br. Gülnarə Yaqubova)

Solo – Adults – Laureat – Qarabağ Rəqs Ansamblı

Frame.az

 

 

 

 

Bir cavab yazın

error: Mətndən istifadə etmək qadağandır!
%d bloqqer bunu bəyənir: