“Kəpəz Kuboku 2019” adlı regional incəsənət müsabiqəsi keçirilib

27 Yanvar 2019-cu il Azərbaycan Gənclər İttifaqı və Azərbaycan Rəqs Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə Fikrət Əmirov Adına Gəncə Dövlət Filarmoniyasında “Kəpəz Kuboku 2019” adlı regional incəsənət müsabiqəsi keçirildi. Müsabiqənin keçirilməsində təşkilatı dəstək Azərbaycan Respublikası Prezident Administrasiyası, Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi, Azərbaycan Rəqs Assosiasiyası və Jam Group.

ARA-nın prezidenti və AGİ-nin idarə heyətinin üzvü Əziz Əzizov bildirib ki: “Gənclərə dəstək məqsədilə keçirtdiyimiz bu müsabiqədə əsas məqsəd gənclərimiz öz istedadlarından istifadə edə bilsinlər. Bu gün gənc istedadlı kadrlar hazırlamaq, onları yetişdirmək, öz istedad və bacarıqlarından istifadə edə bilməklərinə səbəb olmaq, hər bir gəncin həyatda yaxşı yer tutmasına gətirib çıxara bilər. Bizə bu işdə dəstək olan təşkilatçılara, bacarıqlı gənclər yetişdirən bədii rəhbərlərə və ədalətli seçimlər edən münsiflər heyətinə sonsuz təşəkkürümü bildirirəm.”

Yarışmada Gəncə, Şəki, Göygöl, Tovuz, Bakı, Ağcabədi,, Mingəçevir, Bərdə rayonlarından olan musiqi məktəblərinin rəqs kollektivləri və 700-dən çox iştirakçı iştirak etmişlər.

Yarışma yaş kateqoriyasına görə keçirilir: kiçik yaş qrupu (6 yaşa kimi), uşaq (10 yaşa kimi), yeniyetmələr (16 yaşa kimi), böyüklər (16 yaş və yuxarı).

Aşağıda 1-ci Yer, Laureat və İştirakçı adlarının sahiblərinin siyahısı verilmişdir:

Classic dance:

Formation – Child – İştirakçı – Gəncə Qönşələri (Br. Xaliq Əliyev)

Show dance:

Formation – Baby – Laureat – Ayan Rəqs Qrupu (Br. İsmayılova Sona xanım)

Solo – Child – 1 Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Trio – Child – Laureat – Ayan Rəqs Qrupu (Br. İsmayılova Sonaxanım)

Small group – Child – Laureat – Smiles (Br. İradə Vəliyeva)

Small group – Child – Laureat – Smiles (Br. İradə Vəliyeva)

Formation – Child – 1 Yer – The Legend (Br. Eqor Anisimov)

Formation – Child – İştirakçı – Ayan Rəqs Qrupu (Br. İsmayılova Sonaxanım)

Small group – Yunior – 1 Yer – Smiles (Br. İradə Vəliyeva)

Formation – Yunior – 1 Yer – The Legend (Br. Eqor Anisimov)

Production – Yunior – Laureat – The Legend (Br. Eqor Anisimov)

Solo – Ergin – İştirakçı – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Belly dance:

Small Group – Child – İştirakçı – Ayan Rəqs Qrupu (Br. İsmayılova Sonaxanım)

Bollywood:

Solo – Baby – Laureat – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo – Baby – Laureat – Tumurcuq Rəqs Qrupu (Br. Validə Şükürova)

Solo – Child – 1 Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo – Child – İştirakçı – Ayan Rəqs Qrupu (Br. İsmayılova Sonaxanım)

Solo – Child – İştirakçı – Günəş Tədris Mərkəzi (Br. Səbinə Həsənova)

Solo – Child – Laureat – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Duet – Child – 1 Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Duet – Child – Laureat – Səbinə Rəqs Studiyası (Br. Səbinə Həsənova)

Formation – Child – İştirakçı – Ayan Rəqs Qrupu (Br. İsmayılova Sonaxanım)

Solo – Yunior – 1 Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Trio – Yunior – Laureat – Bahar Rəqs Qrupu (Br. Fərmail Paşayev)

Folk Etnika:

Solo – Child – Laureat – Tovuz Rəqs Qrupu (Br. Arif Məmmədrzayev)

Duet – Yunior – 1 Yer – Sənan Rəqs Qrupu (Br. Sənan Cavadov)

Folk Style:

Solo – Baby – 1 Yer – Alov Rəqs Qrupu (Br. Emil Pənahov)

Group – Baby – 1 Yer – Tumurcuq Rəqs Qrupu (Br. Validə Şükürova)

Solo – Child – Laureat – Tovuz Rəqs Qrupu (Br. Arif Məmmədrzayev)

Solo – Child – Laureat – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo – Child – Laureat – Ayan Rəqs Qrupu (Br. İsmayılova Sonaxanım)

Solo – Child – 1 Yer – Sənan Rəqs Qrupu (Br. Sənan Cavadov)

Solo – Child – Laureat – Tovuz Rəqs Qrupu (Br. Arif Məmmədrzayev)

Duet – Child – Laureat – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Small group – Child – Laureat – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Small group – Child – 1 Yer – Gəncə Qönçələri (Br. Xaliq Əliyev)

Small group – Child – İştirakçı – Qarabağ qızlarının rəqs qrupu (Br. Davudova Sevinc)

Small group – Child – Laureat – Tovuz Rəqs Qrupu (Br. Arif Məmmədrzayev)

Formation – Child – İştirakçı – Ayan Rəqs Qrupu (Br. İsmayılova Sonaxanım)

Formation – Child – İştirakçı – Gəncə Qönçələri (Br. Xaliq Əliyev)

Formation – Child – 1 Yer – Sənan Rəqs Qrupu (Br. Sənan Cavadov)

Formation – Child – İştirakçı – Ayan Rəqs Qrupu (Br. İsmayılova Sonaxanım)

Production – Child – Laureat – Sənan Rəqs Qrupu (Br. Sənan Cavadov)

Solo – Yunior – Laureat – The Legend (Br. Eqor Anisimov)

Solo – Yunior – İştirakçı – Tovuz Rəqs Qrupu (Br. Arif Məmmədrzayev)

Small group – Yunior – Laureat – Tovuz Rəqs Qrupu (Br. Arif Məmmədrzayev)

Small group – Yunior – 1 Yer – Sənan Rəqs Qrupu (Br. Sənan Cavadov)

Small group – Yunior – Laureat – Alov Rəqs Qrupu (Br. Emil Pənahov)

Formation – Yunior – 1 Yer – Ruslan Rəqs Qrupu (Br. İsmayıl Məmmədov)

Formation – Yunior – İştirakçı – Bahar rəqs qrupu (Br. Fərmail Paşayev)

Miniproduction – İştirakçı – Gəncə Qönçələri (Br. Xaliq Əliyev)

Frame.az

 

Bir cavab yazın

error: Mətndən istifadə etmək qadağandır!
%d bloqqer bunu bəyənir: