Taekvando üzrə ölkə çempionatı keçirilib

Yanvarın 20-21-də Sərhədçi’də böyüklər arasında taekvando üzrə ölkə çempionatı keçirilib.

Kişilər.

54 kq 1-ci yer: Qaşım Maqomedov (Gilan) 2-ci yer: Məcib Sofiyev ( Qəbələ) 3-cü yer: Mikayıl Əliyev (MOİK), Musa Ələkbərzadə ( DİN) 58 kq 1-ci yer: Fizam Mehdiyev (Gömrükçü) 2-ci yer: Əli Məmmədov (Qəbələ) 3-cü yer: Seymur Şahbazov (Tofiq İsmayılov), Rəvan Hüseynov (Sumqayıt)

63 kq 1-ci yer: Məmmədəli Quliyev (Neftçi) 2-ci yer: Nicat Əsgərli (Qafqaz) 3-cü yer: Sənan Mehdiyev ( Qafqaz Arena), Nicat Cavadov (Qəbələ) 68 kq 1-ci yer: Əliəsgər Əliyev (MOİK) 2-ci yer: Kənan Sadıqlı (Sumqayıt) 3-cü yer:Kənan Süleymanov (Gömrükçü), Ruslan Abbasov (Ağcabədi)

74 kq 1-ci yer: Elvin Məmmədon (DİN) 2-ci yer: Namaz Heydərov (MOİK) 3-cü yer: Fariz Əliyev (Sumqayıt), Tapdıq Ələkbərov (Axundov) 80 kq 1-ci yer: Vladislav Subbotin (Neftçi) 2-ci yer: Seyidəzim Bədirxanlı (MOİK) 3-cü yer: Elşən Muradxanov (Qəbələ), Beyrək Bağırlı (Gəncə)

87 kq 1-ci yer: Bayraməli Vəliyev (MOİK) 2-ci yer: Rəsul Kanamotov (Gilan) 3-cü yer: Fərhan Məmmədli (Qəbələ), Arif Şükürov (Şirvan) +87 kq 1-ci yer: Ceyhun Həsənli (Sərhədçi) 2-ci yer: Fərdi Ənsərli (ROM) 3-cü yer: Səhabəddin Camaləddinov (Şahdağ), Elnur Məmmədov (Alov)

Qadınlar.

46 kq 1-ci yer: Nərminə Məmmədova (Neftçi) 2-ci yer: Röya Hacıyeva (Xəzər) 3-cü yer: Fatimə Tağızadə (Xəzər) 49 kq 1-ci yer: Paniz İsmayılpur (Təhsil) 2-ci yer: Türkanə Tahirli (Masallı) 3-cü yer: Türkan Basmənçi (Fərasət), Zarema Şamxalova (Gilan)

53 kq 1-ci yer: Gülhanım Yeşildal (Gilan) 2-ci yer: Günay Ağayeva (Qafqaz) 3-cü yer: Zeyvi Kərimova (MOİK), Fərqanə Məmmədova (Qax)

57 kq 1-ci yer: Patimat Abakarova (Gömrükçü) 2-ci yer: Sevil Rüstəmzadə (Fərasət) 3-cü yer: Jalə Məmmədzadə (Qafqaz), Dilarə Həsənova (Qəbələ)

62 kq 1-ci yer: Darya Şkurko (Savalan) 2-ci yer: Yapraq Eniş (Gilan) 3-cü yer: Günay Ağakişiyeva (Neftçi), Turanə Veyisova (Xəzər)

67 kq 1-ci yer: Fəridə Əzizova (DİN) 2-ci yer: Sayala Bayramova (Fərəh)

73 kq 1-ci yer: Marina Tedeyeva (Gilan) 2-ci yer: Elvarə Cəlilova (Göygöl) 3-cü yer: Jalə Əsədli (Fərasət), Dilbər İmanova (Abşeron) +73 kq 1-ci yer: Jalə Kazımova (Göygöl) 2-ci yer: Gülşən Ağayeva (Alov)

PƏRVİN BAYRAMOV.

Bir cavab yazın

error: Mətndən istifadə etmək qadağandır!
%d bloqqer bunu bəyənir: