“Ümid Beynəlxalq İncəsənət Müsabiqəsi” keçirilib

Azərbaycan Gənclər İttifaqı və Azərbaycan Rəqs Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə 13 Yanvar Rəşid Behbudov adına Azərbaycan Dövlət Mahnı teatrında “Ümid Beynəlxalq İncəsənət Müsabiqəsi” keçirildi. Müsabiqəyə təşkilatı dəstək Jam Group.

“Müsabiqə incəsənət və rəqs növləri üzrə keçirilmişdir. Ölkəmizin bölgələrindən və qonşu ölkələrdən Türkiyə, Gürcüstandan yarışmaya qatılan iştirakçılar vardı. Bütün iştirakçıları təbrik edir, onlara müvəffəqiyyətlər arzulayıram. Bununla yanaşı daima əziyyətlərini çəkən, onlara bu sahələri öyrədən, bu cür istedadlı, bacarıqlı uşaq və gənclər yetişdirdikləri üçün bəddi rəhbərlərə təşəkkür edirəm. Ədalətli seçimlər etdikləri və dəvətimizi qəbul edib gəldikləri üçün Əməkdar artist adını almış, görkəmli incəsənət xadimləri olan münsiflər heyətinə də təşəkkür edirəm” – deyə bildirdi ARA-nın prezidenti və AGİ-nin idarə heyətini üzvi Əziz Əzizov.

Yarışma yaş kateqoriyasına görə keçirilir: beybi (6 yaşa kimi), uşaq (10 yaşa kimi), yuniorlar (16 yaşa kimi), ergin (16 yaş və yuxarı).Aşağıda yarışmanın cavabları verilmişdir:

Fortepiano:

Solo – Child – 1 Yer – Qurbanova Zöhrə (Br. Nigar Nəcəfova); AMK tərkibində İncəsənət Gimnaziyası

Solo – Child – 2 Yer – Şirinova Sona (Br. Hüseynova Ləman); Niyazi adına №22 UMM

Solo – Child – 2 Yer – Li Ciucin (Br. Hüseynova Ləman); Niyazi adına №22 UMM

Solo – Child – 3 Yer – İsmailzadə Cəlalə (Br. Mirzəquliyeva Dilarə); Bülbül adına orta ixtisas Musiqi Məktəbi

Solo – Child – 3 Yer – Cəfərzadə Rüstəm (Br. Abbasova Fəridə); №15 Musiqi Məktəbi

Solo – Child – Laureat – Abdullayeva Fidan (Br. Bayramova Nuray); Qara Qarayev adına Mərkəzi İncəsənət Məktəbi

Solo – Child – Laureat – Cəfərzadə Hüseynağa (Br. Abbasova Fəridə); №15 Musiqi Məktəbi

Solo – Child – Laureat – Əhədli Fatimə (Br. Quliyeva Afət); №15 Musiqi Məktəbi

Solo – Child – Laureat – Baxışov Məhəmməd (Br. Mirzəyeva Gülnaz); Niyazi adına №22 UMM

Solo – Chid – İştirakçı – Elyasova Fatimə (Br. Çayevskaya Larisa Viktorovna); №28 UMM

Solo – Child – İştirakçı – Xəlilova Aytən (Br. Mirzəyeva Gülnar); №12 Tofiq Quliyev adına Musiqi Məktəbi

Solo – Child – İştirakçı – Qasımova Naidə (Br. Abbasova Fəridə); №15 Musiqi Məktəbi

Solo – Child – İştirakçı – Qazaxova Aysu (Br. Hacıverdiyeva Arzu) №5 Uşaq İncəsənət Mərkəzi

Solo – Child – İştirakçı – Mənsurlu Fidan (Br.Tünzalə Səmədli)

Solo – Child – İştirakçı – Hüseynov Canpolad (Br. Qurbanova Könül); AMK tərkibində İncəsənət Gimnaziyası

Solo – Child – İştirakçı – Hüseynova Gülər (Br. Qurbanova Könül); AMK tərkibində İncəsənət Gimnaziyası

Duet – Child – 1 Yer – Manafova Sabrina, Abbasova Leyla (Br. Süleymanova Leyla, Mustafayeva Kəmalə); №17 UşaqMusiqi Məktəbi

Duet – Child – 2 Yer – Mahmudzadə Gülər, Ələkbərzadə Nazilə (Br. Cəfərli İlhamə); №3 İncəsənət Məktəbi

Duet – Child – 2 Yer – Əhədli Fatimə, Hüseynağa Cəfərzadə (Br. Quliyeva Afət, Fəridə Abbasova); №15 Musiqi Məktəbi

Duet – Child – 3 Yer – Hüseynağa Cəfərzadə, Qasımova Naidə (Br. Abbasova Fəridə); №15 Musiqi Məktəbi

Solo – Yunior – 1 Yer – Əliyeva Nuranə (Br. Nigar Nəcəfzadə); İncəsənət Gimnaziyası

Solo – Yunior – 2 Yer – Zalıyeva Mehin (Br. Elena Xalilulina); №12 Tofiq Quliyev adına Musiqi Məktəbi

Solo – Yunior – 2 Yer – Ayan Süleymanlı (Br. Nərgiz Hüseynova); №9 Cabbar Qaryağdı adına Musiqi Məktəbi

Solo – Yunior – 2 Yer – Məlikova Aytac (Br. Həsənova Mehriban); №17 Uşaq Musiqi Məktəbi

Solo – Yunior – 2 Yer – Məmmədli Sürəyya (Br. Gültəkin Məmmədova); №3 Səid Rüstəmov adına UİM

Solo – Yunior – 3 Yer – Eyvazova Elza (Br. Könül Kərimova); Ağdam Uşaq Musiqi Məktəbi

Solo – Yunior – 3 Yer – Şıxəlizadə Çiçək (Br. Gültəkin Məmmədova); №3 Səid Rüstəmov adına UİM

Solo – Yunior – 3 Yer – Esila Baysu (Br. Zamina Babayeva Yalçın); Narlıdere Belediyyesi Atatürk Kültür Merkezi

Solo – Yunior – 3 Yer – İsmayılova Dünya (Br. Əhmədova Svetlana); AMK tərkibində İncəsənət Gimnaziyası

Solo – Yunior – 3 Yer – Həsənli Şükriyyə (Br. Məmmədova Afət); №34 Uşaq Musiqi Məktəbi

Solo – Yunior – İştirakçı – Məmmədov Eynulla (Br. Məmmədova Afət); №34 Uşaq Musiqi Məktəbi

Solo – Yunior – İştirakçı – Məmmədova Fatimə (Br. Mustafayeva Kəmalə); №17 Uşaq Musiqi Məktəbi

Solo – Yunior – İştirakçı – Məmmədova Nuray (Br. Babayeva Xuraman); №3 Səid Rüstəmov adına UİM

Solo – Yunior – İştirakçı – Səfərəliyeva Xuraman (Br. Könül Kərimova); Ağdam Uşaq Musiqi Məktəbi

Solo – Yunior – İştirakçı – Osmanova Sevil (Br. Ələkbərova Aygün); №34 Uşaq Musiqi Məktəbi

Solo – Yunior – İştirakçı – Abbasova Rəşidə (Br. Tünzalə Səmədli); №5 Uşaq İncəsənət Məktəbi

Solo – Adults – 1 Yer – Əhmədova Rəhimə (Br. Axundova Könül); Bakı Musiqi Akademiyası

Small Group – Child – Laureat – (Br. Sadiqova Natavan); №3 Səid Rüstəmov adına UİM

Small Group – Yunior – 1Yer – (Br. Hüseynova Ləman); Niyazi adına №22 UMM

Truba:

Solo – Yunior – İştirakçı – Nəbiyev Daniil (Kon. İskəndərova Rəşidə; Br. Qarayusifli Tahir);№3 İncəsənət Məktəbi

Wolthorn:

Solo – Yunior – İştirakçı – Menyayev Timur (Br. İskəndərova Rəhimə); №3 İncəsənət Məktəbi

Skripka:

Solo – Child – 1 Yer – Məmmədli Aysu (Kon. Zülfüqarzadə Viktoriya; Br. Seyidova Gülnarə); №21 Rostropoviç adına Musiqi Məktəbi

Solo – Child – 1 Yer – Qələndərov Kənan (Kon. Zülfüqarzadə Viktoriya; Br. Seyidova Gülnarə); №21 Rostropoviç adına Musiqi Məktəbi

Solo – Child – 1 Yer – Babaşova Arzum (Kon. Həsənova Aygün; Br. Məmmədova Səidə); №21 Rostropoviç adına Musiqi Məktəbi

Solo – Child – 2 Yer – Hüseynli Büllur (Kon. Həsənova Aygün; Br. Məmmədova Səidə); №21 Rostropoviç adına Musiqi Məktəbi

Solo – Yunior – 1 Yer – Məmmədli Ramizə (Kon. Zülfüqarzadə Viktoriya; Br. Seyidova Gülnarə); №21 Rostropoviç adına Musiqi Məktəbi

Solo – Yunior – 1 Yer – İbrahimzadə İsmayıl (Kon. Zülfüqarzadə Viktoriya; Br. Seyidova Gülnarə); №21 Rostropoviç adına Musiqi Məktəbi

Solo – Yunior – 2 Yer – Firəngiz Braneva (Kon. Zülfüqarzadə Viktoriya; Br. Seyidova Gülnarə); №21 Rostropoviç adına Musiqi Məktəbi

Solo – Yunior – 3 Yer – Maqsud Cəfərli (Kon. Zülfüqarzadə Viktoriya; Br. Seyidova Gülnarə); №21 Rostropoviç adına Musiqi Məktəbi

Orkestr:

Small Group – Yunior – 1 Yer – Br. Qasımova Gülnarə, Məmmədova Şəfiqə, Ağayeva Sevda; AMK tərkibində İncəsənət Gimnaziyası

Musiqili xoreoqrafik kompazisiya:

Formation – Yunior – 2 Yer – Елгуджа Мамаладзе, Нана Нодия; Elit Dance Studio

AkademikVokal:                                                  

Solo – Yunior – 1 Yer–FikrətƏliyev (Br. Dmitri Babayev); №26 Müslüm Maqamayev adına musiqi məktəbi

Solo – Yunior – 1 Yer – Zeynəb Quliyeva (Br. Dmitri Babayev); №26 Müslüm Maqamayev adına musiqi məktəbi

Solo – Yunior – İştirakçı – Səmədova Zəhra (Kon. Əzimova Şəbnəm; Br. Hüseynova Xəyalə); №5 saylı Uşaq İncəsənət Məktəbi

Estrada Vokal:

Solo – Child – 1 Yer – Talışov Riad (Br. Dmitri Babayev); Bülbül adına Musiqi Məktəbi

Solo – Child – 1 Yer – Məmmədova Selin (Br.Dmitri Babayev); №26 Müslüm Maqamayev adına musiqi məktəbi

Solo – Child – 1 Yer – Hüseynova Leyla (Br. Dmitri Babayev); №26 Müslüm Maqamayev adına musiqi məktəbi

Solo – Child – 2 Yer – Sucəddinli Mələk (Br. Məryəm Əlibəyli)

Solo – Yunior – 1 Yer – Mehriban Ağabəyli (Br. Dmitri Babayev); №26 Müslüm Maqamayev adına musiqi məktəbi

Solo – Yunior – 2 Yer – Məryəm İbrahimova (Br. Dmitri Babayev)

Solo – Yunior – 3 Yer – Müslümova Sübhanə (Br. Məryəm Əlibəyli)

Duet – Yunior – Laureat – Məmmədli Firuz, Mirzəli Mələk (Kon. Əzimova Şəbnəm; Br. Hüseynova Xəyalə); №5 saylı Uşaq İncəsənət Məktəbi

Balaban:

Solo – Yunior – 1 Yer – Heydərov Turan (Kon. Lazımova Nərmin; Br. Mürşüdov Oktay)

Kamança:

Solo – Yunior – 2 Yer – Rüstəmov Rüstəm (Kon. Zeynalova Səbinə; Br. Axundova Aytən); №34 Musiqi Məktəbi

Xalq Çalğı:

Small Group – Yunior – Laureat – Ağazadə Riyad, Şərifzadə Məhəmməd, Məmmədov Nəzir (Kon. Mirzəyeva Günel; Br. İsmayılova Aliyə); №17 Uşaq Musiqi Məktəbi

Xanəndə:

Solo – Child – Laureat – Əhmədzadə Mətləb (Kon. Təbriz Qədiməliyev, Sabir Babayev; Br. Musalı Vüqar); AMK tərkibində İncəsənət Gimnaziyası

Solo – Child – İştirakçı – Şükrüzadə Hüseyn (Kon. Səmədov Rəşad, Zamanzadə Zaur, Zeynalov Zahid; Br. Həsənov Mirəli); №5 Saylı Uşaq İncəsənət Məktəbi

Solo – Yunior – Laureat – Səfərəliyev Məhəmməd (Kon. Təhməzov Vüqar, Zamanzadə Zaur, Zeynalov Zahid; Br. Həsənov Mirəli); №5 saylı Uşaq İncəsənət Məktəbi

Solo – Yunior – Laureat – Əliyev Orxan (Kon. Təhməzov Vüqar, Zamanzadə Zaur, Zeynalov Zahid; Br. Həsənov Mirəli); №5 saylı Uşaq İncəsənət Məktəbi

Solo – Adults – 1 Yer – Ağayeva Rəqsanə (Kon. Baloğlan Qafarov; Br. Orxan Sultanlı); Asəf Zeynallı adına Musiqi Kolleci

Solo – Adults – İştirakçı – Hüseynova Badam (Kon. Təhməzov Vüqar, Zamanzadə Zaur, Zeynalov Zahid; Br. Həsənov Mirəli); №5 saylı Uşaq İncəsənət Məktəbi

Duet – Yunior – 1Yer – Məmmədova Mələk, Abdullayeva Sevil (Kon. Təbriz Qədiməliyev, Sabir Babayev; Br. Məhərrəmova Aytən); AMK tərkibində İncəsənət Gimnaziyası

Small Group – 1 Yer – Xan Şuşinski adına Uşaq Muğam Musiqi Məktəbi

Small Group – Yunior – Laureat – Br. Məmmədov Anar, Kərimova Könül; Xan Şuşinski adına Uşaq Muğam Musiqi Məktəbi

Qanun:

Solo – Child – Laureat – Məmmədli Mədinə (Kon. Qədimova Nərgiz; Br. İlhamə Səmədova); AMK tərkibində İncəsənət Gimnaziyası

Solo – Yunior – 1 Yer – İsmayılova Dünya (Kon. Əhmədova Svetlana; Br. Həsənova Natavan); AMK tərkibində İncəsənət Gimnaziyası

Solo – Yunior – Laureat – Məmmədova Ləman (Kon. Qədimova Nərgiz; Br. Səmədova İlhamə); AMK tərkibində İncəsənət Gimnaziyası

Qarmon:

Solo – Child – İştirakçı – Qazaxova Ayan (Kon. Babazadə Sevil; Br. Babazadə İslam); №5 saylı Uşaq İncəsənət Məktəbi

Solo – Yunior – Laureat – Hüseynov Rövşən (Kon. Babazadə Sevil; Br. Babazadə İslam); №5 saylı Uşaq İncəsənət Məktəbi

Solo – Yunior – Laureat – Müseyibli Əli (Kon. Sabir Həsənov; Br. Günel İbrahimli); Xan Şuşinski adına Uşaq Muğam Musiqi Məktəbi

Solo – Yunior – İştirakçı – Məmmədov Cavidan (Kon. Babazadə Sevil; Br. Babazadə İslam); №5 saylı Uşaq İncəsənət Məktəbi

Tar:

Solo – Child – İştirakçı – Paşazadə Laçın (Kon. Elvin Məmmədzadə; Br. Etibar Quliyev); №5 saylı Uşaq İncəsənət Məktəbi

Solo – Yunior – Laureat – Hüseynov Nuran (Kon. Qədimova Nərgiz; Br. İntiqam Əliyev); AMK tərkibində İncəsənət Gimnaziyası

Solo – Yunior – İştirakçı – Abdullayev Amin (Br. Etibar Quliyev); №5 saylı Uşaq İncəsənət Məktəbi

Solo – Adults – Laureat – Nəsirli Sulduz (Kon. Abdullazadə Abbas; Br. Əsmayə Rüstəmova); Xan Şuşinski adına Ağdam Uşaq Muğam Musiqi Məktəbi

Duet – Yunior – 1 Yer – Əliyev Elçin, Qasımov Aqşin (Kon. Abdullayeva Aynur; Br. Məmmədov Əflaruz); AMK tərkibində İncəsənət Gimnaziyası

Bədii Qiraət:

Solo – Child – 1 Yer – Cəsur Həsənli (Br. Novruz Şaxverdiyev, Nurlan Süleymanlı); İnci Dram Dərnəyi

Solo – Child – Laureat – Babaşova Arzum; №45 Tam Orta Məktəb

Solo – Child – Laureat – Hüseynli Məleykə (Br. Novruz Şaxverdiyev, Nurlan Süleymanlı); İnci Dram Dərnəyi

Show dance:

Formation – Baby – 1 Yer – Ayselin Dance Studio (Br. Aysel Hüseynova)

Small Group – Yunior – 1 Yer – Fidan Rəqs Ansamblı ( Br. Gülnarə Yaqubova)

Break Dance:

Small Group – Yunior – 1 Yer – Jam SS (Br. Zəvvar Kərimov)

Folk Stayl:

Solo – Child – 1 Yer – Qasımova Həcərxanım (Br. Zaur Qasımov); Buta Rəqs Ansamblı

Solo – Child – 1 Yer – Elit Dance Studio

Solo – Child – İştirakçı – Babaşova Arzum

Solo – Yunior – 1 Yer – Elit Dance Studio

Modern – Formation – Child – 1 Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Formation – Child – İştirakçı – Kamerton Rəqs Qrupu (Br. Coşqun Abbasov)

Formation – Yunior – İştirakçı – Sahil Rəqs Qrupu (Br. Zəminə Bayramova)

Duet – Yunior – 1 Yer – Naima Sarablinskaya,, Mövsüm Xanbudov (Br. Vahid Səəlimov);Asiman Rəqs Ansamblı

Small Group – Yunior – 1 Yer – Zirə EKO Mədəniyyət Mərkəzinin “Bakının İşıqları” Rəqs Ansamblı (Br. Nicat Orucov)

Small Group – Yunior – 2 Yer – Fidan Rəqs Ansamblı (Br. Gülnarə Yaqubova)

Small Group – Yunior – 3 Yer – Zirə EKO Mədəniyyət Mərkəzinin “Bakının İşıqları” Rəqs Ansamblı (Br. Nicat Orucov)

Folk Etno:

Trio – Child – 1 Yer – İncəsənət Gimnaziyası (Br. İsmayılova Lalə, Rzayev Cabir)

Solo – Yunior – 1 Yer – Əhədli Fatimə (Br. Gülnarə Yaqubova); Fidan Rəqs Ansamblı

Solo – Yunior – İştirakçı – Səmədzadə Zərqələm (Br. Gülnarə Yaqubova); Fidan Rəqs Ansamblı

Bollywood:

Solo – Child – 1 Yer – AbbasovYusif (Br. ZaurQasımov); ButaRəqsAnsamblı

Solo – Child – 2 Yer – QasımovaHəcərxanım (Br. ZaurQasımov); ButaRəqsAnsamblı

Duet – Child – 1 Yer – AbbasovYusif, AbbasovaFidan (Br. ZaurQasımov); ButaRəqsAnsamblı

Solo – Yunior – 1 Yer – DənizRamazanlı (Br. ZaurQasımov); ButaRəqsAnsamblı

Solo – Yunior – 2 Yer – NuriNihat (Br. ZaurQasımov); ButaRəqsAnsamblı

Solo – Yunior – 3 Yer – Məmmədli Aysu (Br. Gülnarə Yaqubova); Fidan Rəqs Ansamblı

Duet – Yunior – Laureat – Əhədli Fatimə, Məmmədova Aysu (Br. Gülnarə Yaqubova); Fidan Rəqs Ansamblı

Frame.az

 

 

 

Bir cavab yazın

error: Mətndən istifadə etmək qadağandır!
%d bloggers like this: