ADAMI Media Mükafatı 2020-yə namizədlər açıqlandı

ADAMI Media Mükafatı 2020-nin əsas müsabiqəsinə namizədlər 14 Oktyabr 2020-ci il tarixində Gürcüstanın İctimai Yayımcısının canlı efirində elan edildi.

2020-ci ildə AB-nin Şərq Tərəfdaşlığı ölkələrindən (Ermənistan, Azərbaycan, Belarusiya, Gürcüstan, Moldova və Ukrayna) yayımçılar, kinorejissorlar və jurnalistlər ADAMI Media Mükafatı-2020 üçün 300-dən çox müraciət təqdim etdilər. 21-26 sentyabr tarixlərində Sloveniyanın Lyublyana şəhərində beynəlxalq münsiflər heyəti tərəfindən layihələr qiymətləndirildi. Münsiflər heyəti Sloveniya İctimai Yayımçısı (RTV Slovenija) tərəfindən təşkil edilmişdir. 8 və 9 oktyabr tarixlərində Şərq Tərəfdaşlığı ölkələrinin film və media mütəxəssislərinin iştirakı ilə əlavə, son münsif iclasları onlayn keçirildi. Onlayn formata COVID-19 ilə əlaqəli səyahət məhdudiyyətləri səbəb oldu.

Bu gün, 14 oktyabr tarixində ADAMI Media Mükafatı 2020, Gürcüstanın İctimai Televiziya Kanalında canlı olaraq 2020 üçün namizədləri açıqladı.

ADAMI Media Mükafatı 2020 üçün namizədlər:
Xəbər proqramları və filmlər sahəsindəki ADAMI Media mükafatı (qeyri-bədii formatlar):

Zhanin, Vladimir Bokun, Belarusiya

Kolya Kantebine, Andrei Kaptarenko, TV8 Moldova, Moldova Xəbər proqramları və qeyri-bədii qısametrajlı filmlər üçün ADAMI Media Mükafatı:

Ferma adlı bir kənd, Ann Gudushauri, Imedi TV, Gürcüstan

Hicabsız qız, Elena Tsintsadze, Imedi TV, Gürcüstan Mədəniyyət və əyləncə proqramları və filmləri (oyun formatları) sahəsində ADAMI Media Mükafatı:

Ana, Vitali Gaidardzhi, Media Birliyi, Moldova

Mahnılar ölkəsi, Stanislav Medvedev, UA: PERSHY, Ukrayna Onlayn video üçün ADAMI Onlayn Mükafatı:

Bataqlıqdan Şeirlər, Dima Dedok, Belarusiya

Tekalolu Gülgün, Eka Kevanishvili, Azad Avropa / Azadlıq Radiosu Tiflis Bürosu, Gürcüstan

Kəsilmiş Dialoq , Natali Çxartişvili, Çai Xana, Ermənistan GƏNC ADAM
I Təhlükəsiz Zona, Arpi Bekaryan, Çay Xana, Ermənistan

16 yaşlı arvadlar, Gülgün Məmmədxanova, GIPA, Gürcüstan

Feribot Nağılı, Irina Kiporenko, I NDIE LAB, Ukrayna 3 Xüsusi Menon və Xüsusi COVID-19 (Azərbaycandan) 20 oktyabr saat 17: 20-də (Moldova vaxtı ilə) “Bizə Kim Gəlir” verilişində Moldova ictimai yayım şirkəti TRM-də canlı olaraq elan ediləcək. 10 dekabr 2020-ci ildə ADAMI Media Mükafatı qalibləri elan edəcək.

Frame.az

Bir cavab yazın

error: Mətndən istifadə etmək qadağandır!
%d bloggers like this: