Azərbaycanda ilk dəfə olaraq “Böyük Qafqaz Kuboku 2019” adlı regional rəqs yarışması keçirilib

14 Aprel Şəki şəhərində Azərbaycanda ilk dəfə olaraq “Böyük Qafqaz Kuboku 2019” adlı regional rəqs yarışması keçirildi. Yarışma Sabit Rəhman adına Şəki Dram Teatrında keçirilib. Tədbir Azərbaycan Gənclər İttifaqının və Azərbaycan Rəqs Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə keçirilib.Tədbirə təşkilatı dəstək Jam Group komandası tərəfindən göstərilib. Böyük Qafqaz Kubokuna bölgələrdən rəqs qrupları qatılıb. Müsabiqə Azərbaycanın şimal-qərb zonasının bölgələrini əhatə edir.

Münsiflər heyəti tərəfindən çıxışlar texnika, kompozisiya, imic, şou kriteriyaları baxımından qiymətləndirilib. Münsiflər heyəti: münsiflər heyətinin sədri, Azərbaycanın əməkdar incəsənət xadimi – ARA-nın vitse-prezidenti, xoreoqrafiya akademiyasının müəllimi – Ülviyyə Həsənova; Azərbaycan Milli Konservatoriyası tərkibində İncəsənət Gimnaziyasının Xoreoqrafiya şöbəsinin müəllimi Tahir Eynullayev; “Cəngi” Dövlət ansamblının aparıcı solisti Fərhad Əliyevdir.

Yarışda çerlidinq, rəqs şousu, klassik rəqs, milli rəqs, folklor stilizasiyası, dünya xalqlarının rəqsləri, hind və solo rəqslər nümayiş olunub.

Yarışma yaş kateqoriyasına görə keçirilib: kiçik yaş qrupu (6 yaşa kimi), uşaq (10 yaşa kimi), yeniyetmələr (16 yaşa kimi), böyüklər (16 yaş və yuxarı).

Yarışmada bu nominasiyalar üzrə iştirak edilib: solo, duet, kiçik qrup (8 iştirakçı), ansambl (8-24 iştirakçı), böyük ansambl (25-50 iştirakçı).

Aşağıda 1-ci Yer və Laureat adlarının sahiblərinin siyahısı verilmişdir:

Cheerleding:

Formation – Child – 1 Yer – Şəki Uşaq İncəsənət Məktəbi (Br. Xumar Əsədova)

Formation – Child – 1 Yer – Crazy Lady (Br. Günel Novruzova)

Mini Production – 1 Yer – Şəki Uşaq İncəsənət Məktəbi (Br. Xumar Əsədova)

Folk Show:

Formation – Yunior – 1 Yer – Gəncə Dövlət Filarmoniyasının Xəmsə Uşaq Rəqs Ansamblı (Br. Sənan Cavadov)

Show Dance

Solo – Child – 1 Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Small Group – Child – 1 Yer – Ayan Rəqs Qrupu (Br. Sonaxanım İsmayılova)

Small Group – Child – Laureat – Ayan Rəqs Qrupu (Br. Sonaxanım İsmayılova)

Formation – Child – Laureat – Qarabağ Rəqs Ansamblı (Br. Nərgiz Babayeva)

Duet – Yunior – 1 Yer – Şəki Uşaq İncəsənət Məktəbi (Br. Xumar Əsədova)

Small Group – Yunior – 1 Yer – Smiles (Br. İradə Vəliyeva)

Formation – Yunior – 1 Yer – Şəki Uşaq İncəsənət Məktəbi (Br. Xumar Əsədova)

Formation – Yunior – Laureat – Şəki Uşaq İncəsənət Məktəbi (Br. Xumar Əsədova)

Production – Yunior – 1 Yer – Smiles (Br. İradə Vəliyeva)

Mini Production – 1 Yer – Tovuz Xədicə Rəqs Qrupu (Br. Arif Məmmədrzayev)

Mini Production – Laureat – Smiles (Br. İradə Vəliyeva)

Classic Dance:

Formation – Yunior – Laureat – Şəki Uşaq İncəsənət Məktəbi (Br. Xumar Əsədova)

Bollywood:

Solo – Baby – 1 Yer– Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo – Baby – Laureat– Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo – Child – Laureat– Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo – Child – Laureat– Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo – Child – 1 Yer– Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Duet – Child – 1 Yer– Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo – Yunior – 1 Yer– Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Duet – Yunior – 1 Yer – Tovuz Xədicə Rəqs Ansamblı (Br. Arif Məmmədrzayev)

Folk Etnika:

Solo – Child – 1 Yer – Gəncə Dövlət Filarmoniyasının Xəmsə Uşaq Rəqs Ansamblı (Br. Sənan Cavadov)

Solo – Yunior – 1 Yer – Gəncə Dövlət Filarmoniyasının Xəmsə Uşaq Rəqs Ansamblı (Br. Sənan Cavadov)

Small Group – Yunior – 1 Yer – Zirvə Rəqs Ansamblı (Br. Natela Həsənova)

Folk Stayl:

Mini Production – Yunior – 1 Yer – Gəncə Dövlət Filarmoniyasının Xəmsə Uşaq Rəqs Ansamblı (Br. Sənan Cavadov)

Duet – Baby – Laureat – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo – Child – Laureat – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo – Child – Laureat – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo – Child – 1 Yer – Gəncə Dövlət Filarmoniyasının Xəmsə Uşaq Rəqs Ansamblı (Br. Sənan Cavadov)

Solo – Child – Laureat – Tovuz Xədicə Rəqs Ansamblı (Br. Arif Məmmədrzayev)

Small Group – Child – 1 Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Small Group – Child – Laureat – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Small Group – Yunior – 1 Yer – Zirvə Rəqs Ansamblı (Br. Natavan Musayeva)

Formation – Child – Laureat – Ruslan Rəqs Qrupu (Br. İsmayıl Məmmədov)

Formation – Child – 1 Yer – Tovuz Xədicə Rəqs Ansamblı (Br. Arif Məmmədrzayev)

Formation – Child – Laureat – Ayan Rəqs Qrupu (Br. Sonaxanım İsmayılova)

Formation – Child – Laureat – Şəki Uşaq İncəsənət Məktəbi (Br. Xumar Əsədova)

Formation – Child – Laureat – Tovuz Xədicə Rəqs Ansamblı (Br. Arif Məmmədrzayev)

Production – Child – 1 Yer Gəncə Dövlət Filarmoniyasının Xəmsə Uşaq Rəqs Ansamblı (Br. Sənan Cavadov)

Solo – Yunior – Laureat – Gəncə Dövlət Filarmoniyasının Xəmsə Uşaq Rəqs Ansamblı (Br. Sənan Cavadov)

Solo – Yunior – 1 Yer – Gəncə Dövlət Filarmoniyasının Xəmsə Uşaq Rəqs Ansamblı (Br. Sənan Cavadov)

Duet – Yunior – 1 Yer – Zirvə Rəqs Ansamblı (Br. Natavan Musayeva)

Small Group – Yunior – 1 Yer – Zirvə Rəqs Ansamblı (Br. Natela Həsənova)

Small Group – Yunior – Laureat – Tovuz Xədicə Rəqs Ansamblı (Br. Arif Məmmədrzayev)

Formation – Yunior – 1 Yer – Şəki Uşaq İncəsənət Məktəbi (Br. Xumar Əsədova)

Formation – Yunior – Laureat – Ruslan Rəqs Qrupu (Br. İsmayıl Məmmədov)

Production – 1 Yer – Gəncə Dövlət Filarmoniyasının Xəmsə Uşaq Rəqs Ansamblı (Br. Sənan Cavadov)

Small Group – Yunior – 1 Yer – Qarabağ Rəqs Ansamblı (Br. Nərgiz Babayeva)

Mini Production – Child – 1 Yer – Göy-Göl Gənclər Mərkəzi (Br. Gülbəniz İmanova)

Frame.az

Bir cavab yazın

error: Mətndən istifadə etmək qadağandır!
%d bloqqer bunu bəyənir: